Delo na terenu- Ogled Škofje Loke

Učenci neobveznega izbirnega predmeta Umetnost in obveznih predmetov Likovno snovanje 1 in 2, smo se v četrtek, 15. 6. 2023, odpravili v Škofjo Loko in skupaj preživeli ustvarjalno dopoldne.

Sprehodili smo se skozi staro mestno jedro, kjer smo si ogledali znamenitosti srednjeveškega mesta, pisane Loke. Poslušali smo legende, ki opisujejo najstarejši kamniti most, izvedeli smo zakaj ima Škofja Loka v grbu glavo zamorca in zakaj je Hudičeva brv kriva še dandanes.

Obiskali smo Sokolski dom, kjer je na ogled Območna likovna razstava JSKD OI Škofje Loke in galerijo Ivana Groharja, kjer poteka razstava Erika Mavriča z naslovom Izgubljeni dnevi.

Za zaključek smo na kopališču v Puštalu risali na temo legende o Hudičevi brvi in se posladkali s sladoledom. Na takšen način so učenci zaključili ure ustvarjalnega dela iz likovnega področja za letošnje šolsko leto.

Zdaj pa veselo na počitnice…..juhuhu😊

Zapisala: učiteljica Mojca Pintar   

Fotografije: Darja Zaplotnik in Mojca Pintar

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost