Dan zdrave šole 2024

»LEPA BESEDA, LEPE ODNOSE NAJDE.«

Danes (24. 4. 2024) ponosno obeležujemo 15 let Zdrave šole na OŠ Medvode. Projekt Slovenske mreže zdravih šol, v katerega je Slovenija vključena že 30 let, podpirata Ministrstvo za zdravje in Ministrstvo za izobraževanje, znanost, kulturo in šport. Nacionalno koordinacijo projekta pa vodi Inštitut za varovanje zdravja Republike Slovenije.

Zdrava šola skuša vplivati na zdrav način življenja vseh, ki hodijo v šolo. Tako učence kot zaposlene skuša spodbujati, da pozitivno vplivajo na svoje (telesno, duševno, socialno in okoljsko) zdravje. Z načrtovanimi in usmerjenimi dejavnostmi za krepitev znanja, lahko vplivamo na bolj zdrav življenjski slog in posledično na boljše zdravje otrok, mladostnikov in kasneje odraslih ljudi.

V dopoldanskem času so imeli učenci veliko gibalnih aktivnosti, zadnjo šolsko uro pa so posvetili razmišljanju o lepi besedi in  Zdravi šoli na splošno.  Svoje ideje so izrazili na plakatih, ki smo jih izobesili v avlo šole.

Slike pričajo o tem, da so učenci zelo uživali. 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost