Samostojna razstava Matica Petelinkarja

V šolskih prostorih Osnovne šole Medvode je na zgornjem hodniku postavljena 1. samostojna razstava učenca 9. b razreda, Matica Petelinkarja, z naslovom »Slikanje s spreji«.

Za ta način slikanja je Matic našel navdih na Youtube-u. Pri tem načinu ustvarjanja uporablja posode, kose zmečkanega in iztrganega papirja, ki mu služijo kot pripomočki za slikanje s spreji. Ker je imel v omari še nekaj starih sprejev, je to tehniko preizkusil med poletnimi počitnicami. Ta razstava je rezultat dobrih štirih mesecev vaje. Z nastalimi deli nas je Matic resnično presenetil in navdušil. Na ogled je postavil slike planetov in vesolja ter krajine. Verjamemo, da se bo s to razstavo predstavil še kje in, da bo nadaljeval s svojim raziskovanjem.

Čestitamo Maticu in vljudno vabljeni vsi na ogled razstave, ki bo na ogled do konca januarja 2024.

Hkrati pa vabimo k sodelovanju in razstavljanju še vse, ki radi ustvarjate in se želite predstaviti na naši šoli.

Zapisala: Mojca Pintar

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost