KULTURNI DAN ZA 7. razred

V sredo, 29. 11. 2023, smo imeli učenci 7. a in 7. b kulturni dan v Lutkovnem gledališču Ljubljana. Zjutraj ob 8.15 smo se z avtobusom odpeljali do Ljubljane. Ker smo imeli še dovolj časa do začetka predstave, smo se sprehodili po Ljubljani. Videli smo nekaj znamenitosti, kot so kip Franceta Prešerna in Valentina Vodnika, most, na katerem so obešene ključavnice zaljubljencev, Robbov vodnjak, …

V lutkovnem gledališču smo si nato ogledali igrano predstavo Bleščivka. Bleščivka je zgodba o vasi, ki je mirna in normalna, dokler ne pride na počitnice Silva s svojim hišnim ljubljenčkom krokodilom Silvestrom. Takrat se vse stvari začnejo počasi zapletati. V Bleščivki živi tudi nekaj stanovalcev, ki z njenim prihodom niso nič kaj zadovoljni. Tomo in Karolina sta mlada raziskovalca ptičev in z veseljem sprejmeta družbo Silve in Silvestra. Del Bleščivke pa se imenuje Divja Bleščivka in velja, da je ta kraj strašljiv. Zaradi zanimivih stvari, ki jih zjutraj opazijo stanovalci, se morajo spopasti s strahom na štiri oči. Na koncu strah s skupnimi močmi in z glasbo premagajo, zato je konec srečen.

Po predstavi smo si ogledali še prostore gledališča: skoraj vse dvorane, spoznavali različne vrste lutk, si ogledali delavnico za izdelavo lutk in izvedeli veliko zanimivega o nastajanju in izvedbi predstav …

Kulturni dan mi je bil všeč, saj sem spoznala veliko novih stvari o gledališču. Z veseljem ga bom še obiskala.

Maja Jelovčan, 7. a

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost