TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Danes, 17. novembra,  praznujemo dan slovenske hrane in že trinajsti Tradicionalni slovenski zajtrk po vrsti. K temu nas spodbuja tudi letošnji slogan »Kruh za zajtrk – super dan!«

Namen tega projekta je izobraževati, obveščati in osveščati šolajočo mladino o pomenu zajtrka v okviru prehranjevalnih navad, prednostih lokalno pridelanih živil slovenskega izvora, pomenu kmetijske dejavnosti in čebelarstva za pridelavo.

V ta namen smo imeli tudi pokušino tradicionalni slovenskih jedi v jedilnici šole (pečena ajdova kaša z jabolki, prosena kaša s slivami, maslo, med in mleko lokalne pridelave).

Prepričani smo, da bo projekt pustil dolgotrajne sledi – da bo čim več otrok zajtrkovalo hrano iz lokalnega okolja, da se bo v šolah več govorilo o pomenu pravilne in zdrave prehrane, pomenu gibanja ter pomenu ohranjanja čistega okolja. S tem projektom si prizadevamo, da bi bil to za nas poseben dan.

NAM JE TEKNILO!

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost