1. Športni dan za učence 2. in 3. razreda

Aktivni športni dan v Kranjski Gori smo začeli s sprehodom skozi staro vaško jedro okrog katerega je zgrajeno večinoma turistično naselje. Najprej smo se okrepčali kar na travniku ob vlečnici Kekec in pot nadaljevali po pešpoti  do naselja Jasna in istoimenskega jezera ob cesti na prelaz Vršič.

Jezero Jasna je kraj, kjer se gore ogledujejo v kristalno čisti vodi, obdano je z vrhovi Julijskih gora. Jezero je en najlepših biserov Slovenije in se deli na dve med seboj povezani umetni jezeri na sotočju potokov Mala in Velika Pišnica.

Z učenci smo prehodili čutno pot ob jezeru, se fotografirali ob  lesenem kipu Vitranca in se poigrali ob brežinah. V bližini je tudi naravni kanjon,  hidroelektrarna Kranjska Gora in ogromno drugih znamenitosti, ki smo se jih ogledali, ko smo se po gozdni poti vračali nazaj v Kranjsko Goro in z lepimi vtisi v domače kraje.

Učenci 2. in 3. razreda in učiteljice

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost