eTwining Penpals (dopisovalci)

Pred kratkim smo na šoli zaključili projekt Erazmus+, v katerem smo sodelovali s šolami iz tujine. Ker učenci v projektih radi sodelujejo, smo se pod mentorstvom učiteljice Suzane Oroz priključili mednarodnemu projektu eTwinning z naslovom Penpals (dopisovalci). Projekt, kot pove že naslov, poteka tako, da učenci dobijo dopisovalca svojih let in podobnih interesov iz ene od sodelujočih šol. Sodelujejo šole iz Turčije, Ukrajine, Španije, Hrvaške in Poljske, ki je tudi koordinatorica projekta. Koordinatorji posameznih šol usklajujemo teme in spodbujamo učence k dopisovanju, preverjamo, če dopisovanje poteka po načrtu, urejamo spletno stran projekta in drugo.

Na naši šoli dopisovanje poteka v angleščini in nemščini. Koordinatorica za nemščino je učiteljica Adriana Kozamernik-Jukič.

V predprazničnem času so učenci izdelali voščilnice, ki smo jih učitelji poslali na šole, od koder prihajajo dopisovalci.

Veseli smo bili voščilnic iz tujine.

Koordinatorica projekta:

Suzana Oroz

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost