Varno na kolesu 2023/24

V šolskem letu 2023/24 četrtošolci in petošolci sodelujemo v projektu Varno na kolesu, ki spodbuja šolarje k spoznavanju in utrjevanju potrebnih prometnih znanj, hkrati pa vabi k aktivnemu preživljanju prostega časa.

V okviru priprave na kolesarski izpit izvajamo različne aktivnosti pod naslovom POSTAJAM KOLESAR.

Za 1. nalogo smo izdelali strip z naslovom “Slušalke v žep in roke na balanco”. S tem smo opozorili na najpogostejše prekrške kolesarjev v prometu.

Naša 2. naloga pa je bil intervju s starimi starši ali drugimi starejšimi občani o njihovih izkušnjah in vlogi kolesa v preteklosti – v vsakdanjem življenju. Učenci so postali pravi novinarji in ne le zapisali, temveč tudi posneli svoje intervjuje.

Več o projektu: https://varnonakolesu.si/

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost