Tehniški dan za učence 8. razreda

V četrtek, 14. marca 2024, so učenci 8. razreda imeli tehniški dan na Srednji šoli za strojništvo v Škofji Loki.

Po pozdravnem nagovoru ravnateljice mag. Mojce Šmelcer so se učenci in učenke razdelili v tri skupine, ki so obiskale tri različne delavnice.

Pod vodstvom tamkajšnjih mentorjev in dijakov srednje šole so v inštalaterski delavnici iz pločevine izdelali lopatko za čiščenje.

V drugi delavnici so spoznali industrijski mikrokrmilnik Cybro, s katerim lahko avtomatizirane procese nadzorujemo. V ta namen so sestavili semafor in ga programirali.

V tretji delavnici so učenci spoznali različne pripomočke za merjenje temperature, nato so merili temperaturo mešanice ledu in vode. Podatke so si zapisovali v tabelo in na podlagi nje narisali graf temperature mešanice ledu in vode v odvisnosti od časa.

Na kratko so se seznanili tudi z moderno opremljeno šolo in s poklici, na kateri se dijaki usposabljajo zanje.

Ker je večina dejavnosti slonela na praktičnem delu, so bili učenci nad njihovimi vsebinami zelo navdušeni. Mogoče se naslednje leto kdo izmed njih tudi odloči za nadaljevanje srednješolskega študija na Srednji šoli za strojništvo, ki deluje pod okriljem Šolskega centra Škofja Loka.

Zapisal:

Tomaž Jenko, predmetni učitelj tehnike in tehnologije