PREGLED DELA Z NADARJENIMI UČENCI 2019/20

Dragi učenci in starši,

v kratki predstavitvi si lahko ogledate, katere dejavnosti smo v letošnjem šolskem letu izvedli z identificiranimi nadarjenimi učenci.

Nekaterih dejavnosti nam zaradi epidemije ni uspelo izvesti. V naslednjem šolskem letu vas čakajo novi zanimivi izzivi.

Lepe počitnice vsem.

Vlasta Sevčnikar, koordinatorka za nadarjene

Pregled dela z nadarjenimi učenci 2019/20

IZZIVI ZA NADARJENE IN TISTE, KI BI RADI IZVEDELI VEČ

4. 5. 2020 - KORONAPROJEKT V MGML, VIRTUALNI SPREHODI PO LJUBLJANI

6. 5. 2020 - VOZLI, ADRENALINSKI ŠPORTI

13. 5. 2020 - IZODROM: KORONAŠOLA

14. 5. 2020 - ZANIMIVE LOGIČNE NALOGE

Dragi učenci, ponujam vam nekaj zanimivih vsebin in namigov za kratkočasenje. Kotiček sproti spreminjam in dopolnjujem. Vesela bi bila vaših predlogov, zanimivih vsebin, ki bi jih želeli deliti z drugimi.

Kot vedno pričakujem vaše odzive na naslovu:

vlasta.sevcnikar@guest.arnes.si

Kotiček:

Polovica vseh nadarjenih je izpolnila in mi poslala vprašalnik, za kar se vsem učencem zahvaljujem in hkrati lepo prosim ostale, da si vzamejo pet minut časa

Vlasta Sevčnikar

VPRAŠALNIK.docx

NOV KOTIČEK ZA RADOVEDNE, USTVARJALNE IN NADARJENE

14. 4. 2020

Ponovno vam ponujam nekaj vsebin za popestritev vašega vsakdana. Pokukajte v kotiček in mi napišite, ali ste kaj novega izvedeli, se česa novega lotili. Ste se morda preizkusili v žongliranju?

Pišite mi na naslov: vlasta.sevcnikar@guest.arnes.si

Nove izzive in zanimivosti si poglejte tukaj:

Vesela bom vaših predlogov za naslednji teden.

Ponovno pa vas tudi prosim, če lahko izpolnete vprašalnik za nadarjene.

Vlasta Sevčnikar

VPRAŠALNIK.docx

KOTIČEK ZA RADOVEDNE, USTVARJALNE IN NADARJENE

7. 4. 2020

Učenci, pokukajte v kotiček za nadarjene, radovedne in ustvarjalne.

Če vam je stran všeč, mi pišite ali mi pošljite lastne izzive, ki bi jih želeli deliti z drugimi.

Moj naslov:  vlasta.sevcnikar@guest.arnes.si

Veliko zabave, Vlasta Sevčnikar

DELAVNICA DROBTINICA ZA MEDGENERACIJSKO SODELOVANJE

Že peto leto smo se na OŠ Medvode odzvali na akcijo RK Slovenije, imenovano Drobtinica. Učenci so okrasili darilne vrečke z unikatnimi slikami in napisali nanje lepe misli. Vanje bodo na Območnem združenju RK Ljubljana zavili darila in jih poklonili starejšim.

Še misli sodelujočih učenk:

Danes smo imeli projekt Drobtinica 2019. Letos smo poslikali bombažne vrečke. Dobili smo flomastre, barvo in nekaj slik z idejami, kaj bi narisali. Na vrečke smo napisali tudi lepe misli. Vsak je poslikal eno vrečko. Na koncu pa smo se še posladkali. Te vrečke so za starejše osebe in so za večkratno uporabo. Imeli smo se fino.

Lara Vali, 5. b

Bilo je zelo zabavno. Upam, da se bo še kdaj zgodilo kaj podobnega. Mislim, da smo se vsi zelo potrudili. Hvala vsem učiteljicam, ki so to organizirale.

Ela Sketelj, 5. b

Učenci in učiteljice Maja, Tatjana in Vlasta

Delavnica za nadarjene: VIDEO, FOTOGRAFIJA, DRONI

V soboto, 11. januarja 2020, je bila med 8.30 in 16.00 uro za naše učence izvedena delavnica z vsebinami s področja dronov, fotografije, videa in montaže. Delavnico smo na šoli organizirali v sodelovanju s klubom JEDRO ter mladimi iz Francije, Bosne in Finske, ki so v tem študijskem letu na Erasmus izmenjavi v Medvodah. Mentor mladim na izmenjavi je nekdanji učenec naše šole Luka Ilinčič. Aktivnosti so potekale v slovenskem in angleškem jeziku v šoli in v bližnji okolici.

Fotografije: Vlasta Sevčnikar, Mojca Velušček

PREDSTAVITEV DELA Z NADARJENIMI UČENCI- ŠOL. L. 2019/2020

V priponki je predstavitev dela z nadarjenimi učenci v šolskem letu 2019/2020.
PPT ZA STARŠE.pdf

NADARJENI UČENCI V PROJEKTU ERASMUS+

V tem šolskem letu nadaljujemo s projektom Erasmus +, v katerega so poleg ostalih učencev aktivno vključeni identificirani nadarjeni učenci. Naša šola bo od 13. 10. do 19. 10. 2019 gostila učence in učitelje iz Italije, Poljske, Bolgarije in Turčije. V tem tednu bomo gostom, skozi različne dejavnosti, prireditve, druženja, izlete, skušali približati našo deželo. Most med Slovenijo in drugimi sodelujočimi deželami bodo tudi kratki uporabni slovarji. Na fotografiji si lahko pogledate že nastali turško – slovenski slovar, ki sta ga pripravila petošolca.

Učiteljici Vlasta in Andreja